Eesti parimad meeshääled kogunevad Tamsalu kultuurikeskuses.

Pühapäeval, 30. mail kell 16.00 saab alguse Eesti Meestelaulu Seltsi üle-eestiline XII poiste-solistide võistulaulmine, mis sel korral toimub Tamsalu Kultuurimajas. Osalemas on Eesti parimad noored lauljad 7 vanuserühmas. Alates lasteaia lastest lõpetades 20 aastaste noormeestega.

Võistulaulmist on hindamas oma valdkonna professionaalne zürii koosseisus – helilooja ja koorijuht ANDRES LEMBA, Rahvusooper Estonia solist RAIKO RAALIK, helilooja, koori- ja orkestrijuht ja lauluõpetaja RIIVO JÕGI, koorijuht ja muusikapedagoog ELO ÜLEOJA ja laulja, The Voice of Finland 2021 semifinalist SIRET TUULA.

“Oleme tänulikud, et tänases olukorras on meie suurüritus jõudnud finaalini ning seda tänu kõikide suurele tööle. Eesti Meestelaulu Selts tänab kõiki, üle Eesti võistulaulmise karusellis kaasateinud 460 noort lauljat ja juhendajat, kelle panus valdkonna arengusse on sõnaseletamatult suur,” ütles Eesti Meestelaulu Seltsi tegevjuht Marika Kuusik.

“Tapa Valla Kultuurikeskuse loomise eesmärgiks on elavdada kultuurielu aga ka tõsta Tapa vald Eesti kultuurimaastiku kaardile. Antud üle-eestilise suursündmuse kolimine Tallinnast Tamsallu on esimene samm meie sihtide poole muutmaks meie valda Eesti kultuurimekaks,” laulu Tapa Valla Kultuurikeskuse direktor Edmar Tuul.

Lõppkontsert on tasuta aga kohtade arv on piiratud ning kooskõlas kehtivate reeglitega. Palume mõistvat suhtumist. Kontserti on võimalik jälgida ka ülekandena Tapa Valla Kultuurikeskuse kodulehelt https://tapavallakultuur.ee/ või Eesti Meestelaulu Seltsi kodulehelt https://www.emls.ee/ 

Kontsert on 3 osas kogupikkusega umbes 3,5 tundi (koos autasustamistega):

Kell 16:00-16:50

  • kuni 5 aastased
  • 6-7.aastased
  • 7-9.aastased

Kell 17:20-17:55

  • 10-11.aastased
  • 12. aastased ja vanemad poisid kuni häälemurdeni

Kell 18:20-19:00

  • kuni 16.aastased häälemurde läbinud noormehed
  • 17-20.aastased noormehed

Võistulaulmist teotavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuurikeskus, Haridus- ja Teadusministeerium, Tapa Vallavalitsus, Tapa Valla Kultuurikeskus, IS Music, Eesti Politseimuuseum, Rakvere Linnus, Droon.ee, Remondiekspert, Urmas Vahur, Enn Kunila, ArtFlore, Balbiino AS. 

KOHTUMISENI Tamsalu Kultuurimajas või üle veebi! Toredaid kontserdielamusi.