EV100 tammepargid tähistavad sünnipäeva Tamsalus!

Täna, 1.juunil tähistatakse Tamsalus Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks rajatud tammepargi sünnipäeva. Algatus “Eesti 100 tamme” sündis Eesti Vabariigi 95.juubelil. 2013.aastal laste ja noorte poolt kasvama pandud tammetõrudest on rajatud uhked EV100 tammepargid üle Eesti, millest said väärikad kingitused Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. EV100 tammeparkide keskne park on rajatud Tamsallu paiga nimemaagia ja keskse asukoha tõttu. Tamsalu pargis on iga tamme ümber Eesti vanasõnaga vöö. Nii moodustavadki tammed sõnasalu, mis pakub mõtteainet igale külastajale.

1.juunil kutsub Tapa Valla Kultuurikeskus tähistama Tamsalu 100.tamme pargi 3.sünnipäeva. Kell 19:00 avab sünnipäevapidustused Tapa Vallavanem Riho Tell, esineb puhkpilliansambel Brassical ning närvikõdi loob “BMX Extreme Show”. Sünnipäeva puhul on külalistele pulgakook ja lastele õhupall, mida igaüks saab ise kaunistada. Lisaks on võimalus osta pehmet jäätist, head jooki jm. Üritus on kõigile tasuta.

“Meil on hea meel, et piirangud on leevenenud täpselt selleks ajaks, kui Eestis on taas ilusad ilmad ning meil on võimalus nautida päikest, muusikat ja palju muud toredat üheskoos meie ilusas pargis,” ütles Tapa Valla Kultuurikeskuse direktor Edmar Tuul.“1.juunil on teatavasti ka lastekaitsepäev ning seda soovime kõikide laste ja peredega tähistada 5.juunil Tamsalu Kultuurimaja ees ja 6.juunil Tapa Kultuurikoja juures,” lisas Tuul. Lisainfo saadaval Tapa Valla Kultuurikeskuse kodulehelt – https://tapavallakultuur.ee/

Tamsalu tammepargi keskmeks on „Kukelossi” nime all tuntud tsaariaegne hoone, kuhu on paigutatud lubjatööstuse ajalugu tutvustav püsiekspositsioon.

Kokku rajasid algatuse “Eesti 100 tamme” raames kohalikud omavalitsused, koolid ja lasteaiad 26 suuremat parki.