Lehtse Kultuurimaja

Lehtse Kultuurimaja asus 1914.a. pangamajaks ehitatud hoones aastani 1982.

1980. a.01. jaanuaril asus kinni seisvasse kultuurimajja tööle direktorina Leelo Jürimaa ja kunstilise juhina 1981. aastast Tiiu Tikkerber.

Lehtse kolhoos ehitas neil aastail välja keskuse kompleksi, kuhu viimasena lisandus spordihoone lavaga. Suurte läbirääkimiste tulemusena tekkis võimalus ühitada Lehtse spordi- ja kultuuritegevus uues hoones Lehtse Kolhoosi Klubina. Alates Eesti Vabariigi taassünnist on Lehtse Kultuurimaja, mis täidab vabaaja-, kultuuri- ja spordikeskuse ülesannet.

Kultuurimajas tegutsevad lauatennise klubi, mälumänguklubi, pensionäride klubi, käsitööseltsing, kammerkoor, kapell ja naisrühm, naisvõimlejad ja line-tantsurühm, lastele showtantsuringid ning laulu ja pillimänguring. Kultuurimaja juures tegutseb ka ansambel „UBA“.

Kultuurimajas toimuvad kontserdid, etendused, laste- ja noorte üritused, rahvakalendri tähtpäevad, samuti Lehtse kooli suuremad üritused. Maja kasutatakse ka seltside ja seltsingute poolt, peetakse koosolekuid ja koolitusi.

Kultuurimajas on kolm saali, kohvik, abi- ja pesuruumid, inva-WC  ning garderoob. Suur saal on 336 m2, lava 10x9x5 m.

Suur rekonstrueerimine toimus  aastail 2007 – 2008. Lisandus II korrus proovisaali ja väikese saaliga, fuajee ja kohvik. Konstruktsioonide tugevdus suure saali välisseinal tugevdati konstruktsioonid, paigaldati uued uksed ja aknad. Viidi läbi maja fassaadi korrastus, krohvimine ja vundamendi soojustus.

2015. aastal valmis pelleti-katlamaja.

Alates 01.09.2017 liideti juurde Lehtse Kool koos lasteaiaga ja ühendati hooned. Tekkis Keskuse hoone (kool, lasteaed, raamatukogu, perearst, sotstöötaja, juuksur ja kultuurimaja)

Aastail 2015 –  2017 toimus lavavalguse uuendamine  ja saali ning lava puitpõrandate lihvimine-lakkimine, uue joonestiku tegemine.

1980. aastast võeti külanõukogu poolt tööle Lehtse Kultuurimaja direktoriks Leelo Jürimaa, kes oli sellel ametipostil kuni 01.01. 2020.a., mil tekkis Tapa valla Kultuurikeskus.

Alates 01.01.2020 kuulub Lehtse kultuurimaja Tapa Valla Kultuurikeskuse koosseisu.