Huviringid

Dirigendid Tiiu Tikkerber ja Jaanus Väljaots  tikkerti@gmail.com

Lehtse Kammerkoor asutati 1980.a. sügisel, kui Lehtse vanasse kultuurimajja tuli kokku 13 noort inimest sooviga üheskoos laulda. Praegu on lauljaid 25 – 28 ringis. Suurte projektide õppimisel toimuvad laululaagrid.  2021.a. kevadel tähistab koor 40. sünnipäeva. Lehtse Kammerkoori laulja on selline inimene, kes ühise õnnestumise nimel teeb kõike, mida vaja ja teeb hingega.   Muusika heliseb meis kõigis ja kõikjal!

Lehtse Kammerkoori leiad Facebookist: https://www.facebook.com/lehtsekammerkoor

Koori hingeks on dirigendid Tiiu Tikkerber ja Jaanus Väljaots.

Lauluproovid toimuvad kord nädalas kolmapäeva õhtuti kell 19.30 – 21.30.


Juhendaja Tiiu Tikkerber  tikkerti@gmail.com

Kapell VEEREKE tegutseb aastaid ja koosneb enamasti Lehtse Kammerkooris laulvatest muusikutest. Mängitakse rahvalikku repertuaari. Liikmeid 6 – 8, instrumendid: viiulid, kandled, akordion, lõõtspill jm. rahvapillid, bass. Juhendaja Tiiu Tikkerber.

Proovid kolmapäeviti enne kammerkoori proovi või puhkepäevadel kokkuleppel.


Juhendaja Tiiu Tikkerber  tikkerti@gmail.com

Igas eas lastele. Õpitakse mängima erinevaid instrumente: käsikellad, kõlaplaadid, kandled jne. Moodustatakse ansambleid. Harjutatakse mitmehäälset laulu jpm.

Proovid reedeti kell 13.00 – 16.00


Juhendaja Virge Palmsalu  virge.palmsalu@gmail.com  5042321

Showtantsu huviring alustas treeningutega 2016. aasta sügisel Aegviidus.

Peamiselt tegeleb Showtantsu huviring show-tantsuga, läbi mille on tantsijal võimalik oma eneseväljendusoskust arendada. Treening pakub mõnusat füüsilist koormust, kasvatab võhma ning parandab koordinatsiooni ja rütmitunnet. Showtantsu eesmärk on panna tantsijad tundma end vabalt ja enesekindlalt. Samuti on eesmärk ka ühendada lapsi ja noori, kes naudivad tantsimist ja muusikat. Treeningute käigus omandatakse erineva stiiliga koreograafiaid, klassikalise tantsu põhitõdesid ja üldfüüsilisi harjutusi.

Hoogsatesse show-tantsutrennidesse on oodatud kõik rõõmsameelsed tüdrukud ja poisid vanuses 5-16a. Treeningud toimuvad igal esmaspäeval (1x nädalas) Tapa Kultuurikojas, igal teisipäeval (1x nädalas )Jäneda Koolis, igal kolmapäeval (1x nädalas) Lehtse Kultuurimajas, , treeningu pikkus 60min. Kevadel liidame nii Aegviidu, Jäneda, Tapa kui ka Lehtse tantsijad kokku ning hooaja lõpetame ühiselt suure kontserdiga.

Tantsuring on jagatud kaheks rühmaks:

I – III kl. poisid-tüdrukud, ka suuremad lasteaia lapsed. Lõbus koostantsimine, tantsu- ja liikumismängud vahenditega.

IV – IX kl. õpilastele lõbus ja haarav tantsutrenn.

Lehtse Kultuurimajas toimuvad treeningud kolmapäeviti.


Treener Maario Silm  maario.silm@gmail.com

Poiste spordiring

Poistele (kuni V-VI kl.)  üldfüüsiline treening, liikumine, pallimängud. Neljapäeviti kell 17.00 – 18:00

Naiste ja neidude spordiring

Oodatud kõik naised-neiud, kes tahavad liikuda ja üldfüüsilist trenni teha. Neljapäeviti kell 18.00 – 19.00

Meeste ja noormeeste spordi- ja pallimängu treening

Kõikidele pallimänguhuvilistele igas eas meesterahvastele. Vastavalt ilmale pallimängud sees või väljas. Neljapäeviti kell 19.00 – 20.30


Treener Aljona Karloševa  5578300

TEMPO-FIT treening on jõu- ja lihaskonna arendav intervallelementidega treening. Treeningul erinevad füüsiliselt väljakutsuvad harjutused (nt hüpped, kätekõverdused) vahelduvad intensiivsust hoidvate, kuid lihtsamate harjutustega (kükid, väljaasted). Seda kõike teeme liigutustega sünkroniseeritud muusika saatel. Siiski tegu ei ole tantsutreeninguga ning keerulist koreograafiat ja sammukombinatsioone pole. Formaat on suunatud nii füüsilise vormi säilitamisele (kergemad harjutuste versioonid), kuid ka parandamisele (raskemad harjutuste versioonid). Palume kõigil kaasa võtta oma matt, piisav kogus jooki, abi on ka käterätikust ning kinnastest (libisemise vastu).

Treeningud toimuvad esmaspäeviti 19:00-19.45

Jooksva info jagame FB lehe kaudu: https://www.facebook.com/profile.php?id=100054581523648


Juhendaja Ülle Oru  ylle@janedakool.ee

Jänedal on naisrühm Mõisapiigad tantsinud juba aastast 1995. Valdavalt kuuluvad rühma tegusad ja kaunid naised Jänedalt, aga meie seas on olnud ja on ka praegu vahvaid tantsijaid Aegviidust Lehtseni. Tantsime valdavalt eesti autorite tantse ja kui neist jääb väheks, loome ka ise. Esinemised on meid viinud paljudesse kohtadesse: Tapale ja Rootsi, Õpetajate tantsufestivalile ja üldtantsupeole, II Naistetantsupeole ning Teatetantsule, kohalikest simmanitest rääkimata.

Proovid esmaspäeviti kell 19.00 Lehtse Kultuurimajas või Jäneda Koolis.


Juhendaja Ülle Oru  ylle@janedakool.ee

Naistele- neidudele hea võimalus end liigutada ning osaleda kaunites võimlemiskavades.

Proovid kolmapäeviti kell 19.00 – 20.30 Lehtse Kooli aatriumis või Jäneda Koolis.


Juhendaja Maire Ilves  maire.ilves@gmail.com  56875101

LEHTSE LIINIRAHVAS on tore seltskond kantritantsu huvilisi inimesi, mehi-naisi, kes elavad oma toredat seltsielu ja on Lehtse tegutsenud juba 15 aastat.

Treeningud teisipäeviti kell 18.30 – 20.00


Esinaine Krista Laht  lahtkrista@hot.ee  53996430

Käsitööd on Lehtse kandis tehtud läbi aegade. Lehtse Käsitööseltsingu nimetuse all alustasime tegevust 2002. Oma ridadesse ootame liikmeid õpilastest eakateni. Koome kangastelgedel ja varrastel, õmbleme, heegeldame, vildime ja teeme lapitööd. Paar korda aastas korraldame näituse, heategevusloterii ja viime läbi lasteüritustel  meisterdamise õpitube. Lehtse Käsitööseltsingu esinaine on Krista Laht. Käsitööhuvilisi juhendab Eva Arusoo.

Näputööd teeme oktoobrist maini, igas kuus kahel korral neljapäeviti kell 18.00 – 20.00