Tamsalu Kultuurimaja

Tamsalu kultuurimaja nurgakivi panek toimus 10. oktoobril 1975. aastal pärast 24 aastat kestnud võitlust ehitusloa saamiseks. Kultuurimaja ehituseks kulus 6 aastat ning 28. detsembril 1980.aastal toimus pidulik avamine. Saalis oli külastajatele nelisada kohta. Esimese kontserdi andis uues kultuurimajas RAT Estonia operetitrupp. Kultuurimaja on juhtinud Hilja Valtin, Urmas Tamm, Janek Habanen, Julia Komp, Tiia Uudeberg.

Hoone üldine põrandapind on 3099,7 m². Kultuurimajas on garderoob ja teatrisaal suurusega 286 m², saalis on 310 istekohta. Lava suurus on 173 m². Oma suuruse poolest on teatrisaal suurepärane koht teatrietenduste korraldamiseks ja nautimiseks.  Kultuurimajas on tantsusaal ja banketisaal, kus korraldatakse kontserte ja näitusi, peeglisaal, fuajee, kaks grimmiruumi ning hulk väiksemaid klassiruume, kus on hea pidada ka koosolekuid. Veel on majas kohvikuruum ning kabinetid töötajatele. Kultuurimaja ruume saab rentida kõikvõimalikeks üritusteks, nii sünnipäevadeks, koosolekuteks kui ka laagriteks.

Lisaks eeltoodule on hoones eraldi sissepääsuga raamatukogu koos lugemissaali ja avaliku internetipunktiga ning eakate päevakeskus.

Majas toimetavad rõõmsalt koos hulk tantsurühmi igas vanuses huvilistele, laulustuudio, beebikool, näitering, keraamikaring, Tapa Muusika- ja Kunstikool, laste loovusklubi, jpm

2020. aastal läbis kultuurimaja põhjaliku remondi ning taasavati 24.02.2021.

Alates 01.01.2020 kuulub Tamsalu Kultuurimaja Tapa Valla Kultuurikeskuse koosseisu.

Tapa Valla Kultuurikeskuse esimene direktor oli Edmar Tuul.

Alates 21.03.2022 on Tapa Valla Kultuurikeskuse direktor Heili Pihlak.