20.03 toimus Tapa Jakobi kirikus heategevuslik kontsert Ukraina toetuseks.

Pühapäeval, 20.märtsil algas kevad. Lumevalgusel on sulamisest poriplekid, kellukesed helistavad välja ilmumise palveid, aga hinges on kartus ja hirm, sest Ukrainas on sõda.

Tapa Jakobi kirikus paluti Loojat sõjahirmu kadumise nimel. Kohal olid kõik, kelle hing tundis, et tahaks koos olla ja koos toetada Ukrainat. Ühtsustunne valgus nagu mahe tuulepaitus üle kiriku. Esinejate hinged olid kuulajale avali ja igaüks kinkis loomishelgust igaühe hinge. Kõik koos! Ilus, pühalik ja mõtlik. Meie oleme siin, aga nemad – seal! See mõte ei jäta kuidagi….

Tsiteerides Kristiina Ehinit: „Kauges külas küpsetab Ukraina vanaema pliine ja vareenikuid valmis varutud jahust ja puruks pommitatud kanaaediku viimastest munadest. Ukraina vanaema hoiab aknad rinde poole lahti, et sada poissi tuleks ja istuks tema lõputu armulaua taha sööma jätaks vennatapu ja tõstaks katkise katuse pea kohale tagasi….“

Kõik me palume ainult rahu! Palusime eile, palume täna ja palume seda igas homses!

Aitäh kõigile ühtsustunde loomise eest! Aitäh suure toetuse eest! Eilsel kontserdil annetajad olid väga helded. Ukraina toetuseks annetati sularahas 2230 eurot ja ülekannetest laekus 375 eurot.

Slava Ukraini! Au Ukrainale!

Aitäh Teile: Valdo Reimann, Alari Kirt, Aarne Talvik, Ilja Sliusarenko, Pille-Riin Erikson, Sigrid Mutso, Kadri Nirgi, Mart Kroon, Lehtse Kammerkoor, Tiiu Tikkerber ja Jaanus Väljaots, Segakoor Leetar, Kaur Pennert ja Liina Lippasaar, Tapa Mandoliiniorkester, Ilmar Kald, Indrek Jurtšenko, Ukraina Organistsioonide Assotsiatsioon Eestis, Ljubov Laur, Ljudmila Gramjak, Aljona Duminika, Folkloorikollektiiv „Rodovid“, trio Ariana, Nadja ja õpetaja Sass, filmimine – Piret Pihel, heli – Arvo Silla!Kairi Kroon