24.veebruaril avatakse Eesti üks uhkemaid kultuurimaju Tamsalus

1980. aastal valminud Tamsalu Kultuurimaja läbis hiljuti suure uuenduse. Ligi poolteist aastat kestnud töödega uuendati maja tehnosüsteemid ja remonditi paljud ruumid. Aga see oli siiski alles uuendamise esimene etapp. Hoone planeeringus suuri muudatusi ei tehtud. Täiesti uue kuue said suur saal, tantsusaal, fuajee ja mitmed klassiruumid. Lisaks sai kultuurimaja kaua oodatud uue mööbli ja valgus- ja helitehnika.

“Kuigi maja avamine pidi toimuma juba detsembris, siis ärevate aegade tõttu olime sunnitud selle viimasel hetkel edasi lükkama. Samas on äärmiselt sobilik teha ühe kultuurimaja avamist just Eesti Vabariigi aastapäeval. On just rahvakultuur ühe väärika riigi alustalasid,” ütles Tapa Valla Kultuurikeskuse direktor Edmar Tuul. “Tamsalu kultuurimaja on ainulaadne. Selliste võimalustega kultuurimajasid ei ole ning ma ei usu, et ka väiksematesse Eesti kohtadesse kunagi tuleb. Tapa valla elanikud võivad tunda uhkust, et neil on selline maja,” lisas direktor.

Tamsalu kultuurimaja taasavamine toimub 24.veebruaril. Kell 14 toimub maja ees pidulik lindilõikamine, kus peavad kõne Tapa vallavanem Riho Tell, volikogu esimees Maksim Butšenkov ja volikogu kultuurikomisjoni esimees Reigo Tamm ning esineb Politsei- ja Piirivalve orkestri ansambel. Pärast lindilõikamist on huvilistel võimalik majaga ka tutvuda.

Kell 15:00 algab Tamsalu kultuurimajas Eesti Vabariigi aastapäeva kontsert-aktus ja Tapa valla tunnustusüritus, kus võetakse kokku möödunud aasta ja tunnustatakse valla säravamaid kodanike. Kontserdil esineb Politsei- ja Piirivalveorkester, solist Mari Jürjens, dirigent Hando Põldmäe. Seoses riigis leviva pandeemiaga on saali kutsutud vaid piiratud arv inimesi. Kontsert-aktust on võimalik kõigil vaadata otseülekandena Tapa valla kodulehelt.