NÄITUS „LOO-MINE“ – Reena Curphey

Tapa Kultuurikojas saab näha uut näitust “LOO-MINE”. Kunstnik Reena Curphey töid saab nautida alates detsembrist 2021 kuni uue aasta veebruari lõpuni.

Isikunäitusel „LOO-MINE“ on väljas valik viimaste aastate jooksul valminud vilditud seinatekstiilidest. Kõige parem looja on loodus ise ja mind on alati paelunud kõiksugused looduses leiduvad pinnad, tekstuurid ja vormid. Samas ei ole minu  eesmärgiks kunagi olnud looduse otsene jäljendamine, vaid pigem sellest inspireerituna edasi liikumine oma loomingulisel teel.

Ka näituse pealkiri on pigem meeldetuletus mulle endale – selleks, et edasi minna, tuleb luua. Selleks, et luua midagi uut, tuleb julgelt edasi minna..

Me elu on üks pidev teele minek, kulgemine, radade sisse tallamine ja lõputu rännak. Teelahkmel olles peatud veendumaks oma otsustes – kas liikuda sihikindlalt edasi mööda teada-tuntud rada või kulgeda valitud teelt hoopis kõrvale? Või minna mööda rohtunud radu, mis peidavad endas varjatud üllatusi, kuid äkki ka teadmatust ja ebakindlust?

Kuidas tunnetada, missugune valik on õige ja viib sind edasi? Kas kuulata oma sisetunnet või hoopis mõistuse kainet häält? Teel olles ei ole meil veel vastuseid, need annab aeg alles palju hiljem.

Siin näitusel on iga töö nagu viidapost tee ääres, mis annab vaikselt märku sellest, kus ma hetkel olen.  Igal teosel on oma lugu ja neil lugudel on mitmeid kihte. Neis on väga isiklikke eluhetki ja probleeme, mille sügavus on teada vaid nende loojale. Neis on poeetilist ilu ja samas ka loomingu valu, mis paneb otsima uusi väljakutseid nii visuaalsel kui tehnilisel tasandil. Neis on killukesi ümbritsevast keskkonnast ja inimestest meie ümber, hetkeemotsioone kui ka läbimõeldud vaatepunkte.

See näitus viib teid rändama neile teedele ja radadele, mida mööda olen julgenud ise viimastel aastatel edasi liikuda. Need teele minemised ning teel olemised on viinud mind põnevatele rännakutele nii enese sees kui ka ümbritsevas keskkonnas.

Reena Curphey