Tamsalus on avatud näitus: NÄHTAVAD TUNDED ehk las ma ütlen sulle, kuidas mina seda näen

Tamsalu kultuurimajas on avatud kunstnik Leekpea näitus “NÄHTAVAD TUNDED ehk las ma ütlen sulle, kuidas mina seda näen”.

Näitust saab külastada esmaspäevast reedeni 10.00- 19.00. Kokkuleppel ka nädalavahetustel.

Näitus jääb kultuurimajja üles kuni mai kuu lõpuni. 

NÄHTAVAD TUNDED
ehk las ma ütlen sulle, kuidas mina seda näen

Maalide loomisel tuleb alati kusagilt välismaailmast impulss. Loomeprotsessi võib käivitada päike, inimestevaheline kõne, aroom või kasvõi lihtsalt vaikus. Kuid iga kord käib asjaga kaasas isiklik emotsioon, mingi tunne, mis muutub hiljem lõuendil nähtavaks. Kuna tunded, kui sellised, on abstraktne mõiste, siis nende edasiandmiseks sobibki just abstraktne vorm.

Näitusele „Nähtavad tunded“ on koondatud viimaste aastate tööd, kus inspiratsioon on alguse saanud loodusest, sotsiaalsetest oludest ja inimestevahelistest suhetest. Need teemad on olnud peamiseks tõukejõuks minu loomingulisel eneseväljendusel.

Viimase aja töödes kordub üha sagedamini suhteteema. Suhe pole ainult tuline armastus, kus lõuendil voogavad kirga ja iha. See on vastastikune vahekord, kus toimub dialoog kahe inimese vahel, kus infoedastust saab edasi anda tihedate joonte või hoopis pehmete põimuvate spaatlilöökide abil.

Värvil ja tekstuuril on oluline roll sõnumi edastamisel. Kasutan neid enda kuuldavaks tegemise vahendina nagu rääkides häält. Mida tekstuursem on töö, seda kihilisem ja keerukam tunne. Ainult materjalid vihjavad omadustele: pits – õrnus, struktuurpasta – tugevus, siidipaber –haprus jne.

Tunded on elu loomulikud värvid. Need annavad meie kogemustele tähenduse ja rikastavad oma sära ja varjudega argipäeva. Kui tugev lõpptulemus lõuendil on, seda saab igaüks korraks maali ees aega maha võttes iseenda jaoks lahti mõtestada.

Leekpea