TAPA LINNAPÄEVAD 6.- 8. AUGUST 2021

Augusti teisel nädalavahetusel, 6.-8. augustil, särab Tapa linn õites ja ehteis eredamalt kui kunagi varem, kuna Tapa Linn tähistab oma 95. juubelit!

Juubelihõngulised Tapa linnapäevade pidustused algavad reedel, 6. augustil Tapa Linna Orkestri kontserdiga, samuti avavad oma kodud mitmed kodukohvikud. Reede õhtul esineb Tapa Jakobi kirikus oma siiraste ja südamlike lauludega Mari Jürjens.

Laupäeval on kõik oodatud Tapa Linnapäevade laadale, mille peamiseks teemaks on keskkond. Linnapäevade kavast on võimalik leida mitmeid traditsioonilisi tegevusi nagu näiteks äratuskontsert, tiitlite “ilusaim koer” ja “Kaunis kodu” jagamine ning  mitmed spordivõistlused. Uue nime all toimub Männikumäel takistusvõistlus Steel Race Tapa. Linna juubeli puhul on oodata kogu linnapäevade kavas mitmeid üllatusi. Laupäeval naerutavad külastajaid Comedy Estonia koomikud, avatud on mitmed näitused ning erinevad tegevusalad lastele, noortele kui ka täiskasvanutele. Üle pika aja on taas näha ka esinemas Tapa valla erinevate kollektiivide lauljaid ja tantsijaid. Tapa linna 95. juubeli  peaesinejaks  on Ivo Linna & Supernova. 

Pühapäevane päev pakub mitmeid erinevaid sportimisvõimalusi, kus saab mõõtu võtta võrkpalliplatsil või õppida parimatelt BMX sõitjatelt. Linna juubelipidustuste puhul toimub esmakordselt pidulik lõppkontsert.

Kodukohvikud
Kodukohvikutesse registreerimine on avatud.  Registreeru gerda.licht@tapa.ee

Kodukohvikuid avama on oodatud kõik! Lisaks traditsioonilistele kodukohvikutele on oodatud ka korterisse või naabritega ühiselt kortermaja tagahoovi loodud kohvikud.  Kuna praegusel ajal on väga populaarne müüa toitu ka kaasamüügi stiilis, siis võib muuta oma koha eriliseks müües toitu näiteks korteri aknast ämbri või korviga alla lastes. 

Tapa Linna Laat

Linnapäevade laat toimub laupäeval, 7. augustil. 

Tapa laada registreerumisankeet: bit.ly/tapalaat2021  Lisainfo: tapalaat@gmail.com 

Sel aastal ootame eriti Tapa linnapäevade laadale kohalike tegijaid ja väikeettevõtjaid, andes neile võimalust oma kaupa müüa ning tutvustada. Ülesehituselt on laada kontseptsioon teistmoodi kui varasemalt, kuna pakutavad kaubad on laias laastus jagatud sihtrühmade järgi erinevatesse gruppidesse, eristades kategooriaid värvide järgi. See annab osalejatele võimaluse kergemini laadamelus orienteeruda ning müüjatele võimaluse oma peamine sihtgrupp paremini kinni püüda. Julgustame kohalikke väiketootjaid rentima müügialasid ka mitme peale.


Sellel korral pööratakse laadal varasemast rohkem tähelepanu keskkonnale. Olulise uuendusena plaanime suunata laadal osalejaid  tekkinud prügi kohapeal õigesse prügikasti sorteerima. Lisaks liigume toidualal ühekordsete nõude vähendamise suunas ning nende kasutamise asemel soovitame hoopis omad nõud kodunt kaasa haarata!