TAPA linnapäevad 4.-5. augustil 2023

Tapa Linnapäevad leiavad aset 4.-5. augustil. Ootame teid tähistama Tapa päästekomando sünnipäeva, osa võtma ööorienteerumisest, Vintage Paraadist, mitmetest ägedatest kontsertidest ja paljust muust. Ka sport on linnapäevade kavas olulisel kohal. 5. augustil on laada-alal kohal ka 9:00-17:00 Tre Raadio välisstuudio. Tapa valla kultuurikeskuse direktor Heili Pihlak ootab linnapäevi põnevusega: “Tapa linnapäevad on kui vilistlaste kokkutulek, kus kohtuvad erinevad põlvkonnad ja vanad sõbrad-tuttavad. Seal saad päriselt rääkida silmast silma – sel päeval kohtuvad inimesed, keda Tapa linn seob.”

Tapa linnapäevadel, 05. augustil on Tapa Kultuurikojas avatud kell 11:00- 16:00 Lia Peetsi siiditööde näitus „Õrn ja naiselik“. Kultuurikoja näputööringi sokinäitus on Kesk tänava poolsel aknal. Kultuurikoja välisseinal on üleval Vabaõhumuuseumi rändnäitus „Alevite unistus saada linnaks“.

Vana vaksali akendele on üles pandud Stanislav Grebenjuki fotonäitus „Minu ilus Tapa“. See on tähelepanu tõmbamiseks möödujale, kes näeb kergelt räämas raudtee ümbrust ja kelle pilk ei ulatu nägema meie hubast väikelinna seestpoolt. Seekordne väljapanek on esimene etapp, mida soovime aasta-aastalt edasi arendada.

Kõiki väljapanekuid on võimalik külastada kuni augustikuu lõpuni. Kultuurikoja ekspositsioon on avatud E-N kell 12:00- 18:00 ja vaksali fotod imetlemiseks 24/7.

4. augustil 15:00- 18:00 tähistab Tapa päästekomando oma 123. sünnipäeva (aadressil Pikk 18A)
– lapsi tervitab päästekoer NUBLU, kellega saab fotoseina taustal pilte teha
– räägime komando ajaloost
– päästjad räägivad tule- ja veeohutusest ning kodustest varudest
– kohal varingupääste konteiner
– päästjad küpsetavad pannkooke
– külastajatele loosimäng ja auhindadega võistlused
– ohtlikest leidudest räägivad demineerijad
– kohal politseinikud koeraga
Avatud uste päeva tegevused on osalejatele tasuta!

Tapa linna kodukohvikud on ennast linnapäevadel üles seadnud ning valmis külastajaid kostitama hea ja paremaga. Sel aastal on kodukohvikuid kolm – Tähe tänava kodukohvik, Aasa Kohvik, Niidu karjamõisa kodukohvik.

Tähe tänava kodukohvik

Tähe 24, Tapa

04. augustil  kell 18.00 – 01.00

kell 19.00 – 21.00 kapitühjendusmüük
kell 21.00 – 22.00 karaoke
kell 22.00 – 01.00 tantsuõhtu

05. augustil kell 11.00 – 20.00

Menüüs joogid, salatid, friikad ja palju muud.

Aasa kohvik

Aasa 9, Tapa

4. augustil kell 18:00- 00:00

5. augustil  kell 13:00-  kuni toitu ja külastajaid jätkub

Pakkumises koorene kalasupp, grillburger, friikartulid, juustupallid,  jäätisekokteilid, makroonid. Lisaks vesipiip ja hea muusika.

Niidu karjamõisa kodukohvik

Lepiku talu,  Näo küla, Tapa vald

4. augustil kell 18:00-00:00 Lõkketoitude töötuba ja pannkoogidisko

5.augustil  kell 9.30-12:00  pannkoogihommik

4. augustil kell 20.00 toimub Kultuurikoja pargis Tapa Linna Orkestri Suvekontsert – sedakorda juba neljas. Solistina astub üles Siret Tuula ja esitamisele tulevad möödunud hooaja parimad palad ning orkestri vanad head hitid. Kontsert on kahe osaga, vaheajaga, ja kõhutäie eest hoolitseb Hara Sadama Resto. Kontsert on tasuta ja halva ilma korral toimub Kultuurikoja saalis.

Tapa linnapäevade ööorienteerumine

04.08, kell 22.30 toimub Tapa linnapäevade raames traditsiooniline ööorienteerumine. Kogunemine leiab aset Kultuurikoja ees. Ööorienteerumise distants on 4 km. Iga võistkond peab lahendama ristsõna, mille küsimused leitakse distantsi läbides 12. erinevast punktist. Liikumine toimub jalgsi.

Ööorienteerumisele saab võistkonna registreerida Kultuurkoja juures alates kella 22:00-st. Finišisse peab jõudma hiljemalt 00:30. Võistkonna suurus ei ole piiratud. Aeg läheb lukku viimase võistkonnaliikme jõudmisega finišisse. Soovitatav on võtta kaasa taskulamp.

Tule orienteeruma ja võida ägedaid auhindu! Peaauhinnaks on tasuta pääsmed 05.08 toimuvale linnapeole. Näeme juba varsti rajal!

5. augustil toimub Tapa linna keskväljakul vanaautode vintage paraad. Vintage Paraadi eestvedaja Stanislav Grebenjuki suurimaks hobiks on fotograafia ning just sellega seoses tekkis Stanislavil mõte korraldada Tapal mootorsõidukite Vintage Paraad.

“Mitu aastat tagasi mul õnnestus külastada vanasõidukite Suursõitu Rakveres. Peale seda, üle vaadates tehtud pilte, sain aru, et see on eriline privileeg omada selliseid meistriteoseid, võtta osa temaatilistest üritustest ja suhelda mõttekaaslastega. Justkui satud teise universumi. Pealegi on hindamatu ka pealvaatajate ja teiste kaasliiklejate tähelepanu teedel. TAPA VINTAGE PARAAD on kingitus oma kodulinna elanikele. Kui me sõidame oma hoovist välja Lincolniga (1976) või Volvoga (1967), iga kord kohtame väga positiivseid emotsioone ja suurt huvi. Ühel korral tuligi pähe mõte – kutsuda sõbrad-tuttavad ja korraldada vinge retropidu enda kodulinnas,” sõnas Grebenjuk. Paraadi eestvedaja lisas veel: “Üritusest ootame suurt publiku huvi. Kui keegi teab, kuhu saab pöörduda, et sel päeval oleks kindlasti hea ilm, andke meile palun teada, sest kõige muuga, mis sõltub meist, me juba tegeleme. Tapa Vintage paraad ei ole lihtsalt retrotehnika näitus –  see on eelkõige lõbus interaktiiv tervele perele. Teid ootab ees kontsert, mängud ja kingituste loosid, tantsud ja ajavaimus kostüümid.”

Stanislav tänab juba ette kõiki tuleva ürituse sponsoreid, kelleks on Tapa Vallavalitsus, Tapa Valla Kultuurikeskus, Baar Evidence, Tapa Pizzakiosk, E-Betoonelement, Autoport, Twinsart OÜ, Hello Auto OÜ, MK Rex OÜ, FG Trans OÜ üliägedate kingituste ja auhindade ning korraldamises abistamise eest. Kirsiks tordil peokülaliste jaoks on osalemine loosis ja võimalus olla kaasreisija retroautode lõpuparaadil kell 14:00.

Hetkel tehnika registreerimine on veel avatud, kuid juba ootame näituseks ca 50 autot ja mootorratast vanuses 40+. Tutvuda osalejatega on võimalik ürituse TAPA VINTAGE PARAAD 2023 lehel Facebookis: https://www.facebook.com/events/1024551818530476

Iga eksponaat on omamoodi huvitav ja unikaalne. Kõige vanim praeguseks registreeritud mudel on ZiM 1955. a — muideks selle peal on mustad autonumbrid ja auto on täielikus töökorras. Üritus on tasuta nii osalejate kui ka külastajate jaoks.

Ootame väga Teiega kohtumist 5. augustil Tapa linna Keskväljakul!

Ootame teid Tapa linnapäevade raames, 5. augustil, Tapa muusikakooli parki osa saama kauneima koera valimisest!

“Kodulinna Kaunima Koera” üritus on juba väga pika traditsiooniga ning ürituse eesmärgiks on propageerida head lemmiklooma pidamise tava, mis tähendab, et koer peab sotsialiseeruma ja teda peab õpetama juba noorena, et ta oleka heaks kaaslaseks nii kodus kui ka linnapildis.

Läbi aastate on võistlustules olnud nii tõukoerad (vastava tõutunnistusega) kui ka tõuta koerad ehk rahvakeeli krantsid. Tingimused on võrdsed kõigile – kuulekust ja trikke peab ning saab õpetada kõigile.

Oleme püüdnud “Kodulinna Kauneima Koera” konkursi raames tutvustada ka mõnda konkreetset tõukoera ja töökoerte puhul nende tööd. Seekord tuleb külla kennel Gyrfalcon omanik Ilona Alla, kes on olnud pikki aastaid eelnevalt ka nimetatud ürituse eestvedajaks. Ilona kasvatab kääbustakse ning on ise koerte treener. Ilona osaleb aktiivselt ka jahitöös, kuna taks on jahikoer ja teda paelub just töökoerte töö.

“Kodulinna Kauneima Koera” konkurssi viib läbi Ilona ning tutvutab ja demostreerib, milleks takside tõug aretatud on. Imeline võimalus näha pisikest lõiku urutööst!

Tulge osalema, kaasa elama ja vaatama jahikoerte tööd!

Osaleda saab kolmes kategoorias:
• Tubli kutsikas
• Ilusaim koer
• Tublim koer

Osale võistlusel ja registreeri enda koer osalema sellel lingil: https://gforms.app/S0bI39u

PÄEVAKAVA:
10:45 kogunemine
11:00 võistluse algus
13:45 austasustamine pealaval Tapa Kultuurikoja pargis

Üritusel on võimalus enda lemmikule soetada www.koerapood.ee ja www.naturaltreatsbaltic.ee tooteid.

Tapa linnapäevadel on oma osa ka spordil. Kutsume teid kõiki osa saama 5. augustil toimuvast linnapäevade spordiprogrammist!

12:00-16:00 Tapa linna Rammumees 2023 pealava juures

12:00 Lääne-Virumaa 3×3 tänavakorvpalli meistrivõistlused 

Tapa Gümnaasiumi staadioni kõrval oleval korvpalliplatsil
Võistkond koosneb neljast mängijast – kolmest väljakumängijast ja ühest vahetusmängijast. Meeskonna osavõtumaks on 60€. Eelregistreerimine etappidele e-postiga: mikko.virkala@rescue.ee (registreerimisel kirjutada meeskonna nimi ja mängijate ees- ja perekonnanimed)

13.00 lastejooks 

Tapa Gümnaasiumi staadionil
0-2a jookevad 60m, 3-4a jooksevad 100m ja 5-7a jooksevad 200m. Kõigile lastele väike auhind!

15:00-18:00 pumptracki koolitus 

Pumptracki rajal (Kooli tn ja Õhtu pst nurgal)
Praktilised nipid oma ala spetsialistidelt. Räägitakse turvavarustuse olulisusest. Toimub võistlus, kus saab end proovile panna. Üritus tasuta!

Lisaks ülevaltoodule saab laadaplatsil kätt harjutada ka käsipallis. Tule otsi meid ülesse, pane ennast proovile ja võimalusel toeta naiste/tütarlaste käsipalli Tapal!

“Sellel aastal on Tapa Linnapäevadel spordiüritusi igale maitsele – saab jälgida Rammumehe võistlust või koos sõpradega osa võtta korvpallivõistlusest. Samuti on mõeldud ka kõige väiksematele, kel on võimalus mõõtu võtta jooksurajal. Kes aga võistelda ei soovi, võib päeva aktiivselt veeta pumptracki rajal, kus on võimalus proovida erinevaid rattaid ja küsida nõu oma ala spetsialistidelt,” võttis tuleva linnapäevade spordiprogrammi kokku Tapa valla spordikeskuse direktor Kristjan Nurmsalu.

Tapa linnapäevadel on väga suur osa muusikal. Tapa Kultuurikoja pargis olevale pealavale tulevad 5. augusti päeval kell 15:00 esinema ansambel Horoskoop, Gerli Padar ja Voldemar Kuslap. Mõnusat muusikat saab nautima tulla täiesti tasuta. Õhtul kell 21:00 kütavad peomeeleolu ülesse DJ Ahto Kalda ja meie omad Momento tantsutüdrukud. Kell 22:00 astub lavale Jaanika Merelaht koos meelelahutusprogrammiga SLÄM ning kell 23:00 on lavalaudu vallutamas juba kõigile tuntud ja raadio edetabeleid vallutav Púr Múdd. Õhtune kontsert on tasuline ning maksab 10€. Mudilastele on kontsert tasuta.

Peol pakuvad kehakinnitust Hara Sadam, Belli catering, Anomari köök ja Sushi Stopp ning janu aitavad kustutada Vinnutuskoda, Tuisutops ja Hara.

Tapa Linnapäevade liikluskorraldus ja asendiplaan:

Seoses Tapa Linnapäevadega tulevad 5. augustil liikluskorralduses muudatused.

• Keskväljaku ümbrus: Pikal tänaval suletud lõik vallamajast kuni Hommiku puiesteeni ning Mai puistee algus kuni Meie poe parklani (va parkla). See ala jääb suletuks 6:00-14:00.

• Turu tänav on suletud liiklusele 6:00-17:00. Palun parkige oma sõidukid juba eelneval õhtul ümber.

• Kesk tn ja Turu tn ristmikust kuni Kooli tn ristmikuni ja Pargi tänav jäävad seoses tegevustega pealaval suletuks hommikul 6:00 kuni 04:00 varahommikuni.

Täname mõistva suhtumise eest!